« Zpět na přehled řečníků

Chceme vám představit lidi, plné zkušeností a schopné vás inspirovat. Vybrali jsme profesionály s bohatými zkušenostmi z praxe a ne méně zkušené odborníky na daná témata do panelových diskusí. To, o čem možná sníte, je nejenom možné ale řada lidí už to ve svých firmách zažívá.

Táňa Fischerová

Zdravice

Rozhovor

Táňa Fischerová - Klíčové hnutí

Jako divadelní herečka působila např. v Činoherním klubu a jako filmová herečka se podílela na tzv. československé nové vlně. V důsledku normalizace a své svobodomyslné povahy působí od roku 1977 jako herečka ve svobodném povolání. Po roce 1989 se její činnost dělí mezi herectví a společenské aktivity. Moderátorka charitativních koncertů, patronka a členka ekologických (Hnutí DUHA, STUŽ)  či společensky prospěšných organizací (Amnesty International, Remedium). Angažuje se v řadě neziskových, charitativních a občanských aktivitách. Ve volebním období 2002 až 2006 byla poslankyní parlamentu ČR. V roce 2008 se stala spoluzakladatelkou Klíčového hnutí, které má jako politické hnutí ambici kandidovat v příštích volbách do parlamentu ČR. V roce 2013 byla v prvním kole přímé volby kandidátkou na prezidentku České republiky. Od roku 2013 je předsedkyní Českého helsinského výboru. V roce 2012 jí vyšla kniha rozhovorů s Radomilem Hradilem Láska nevládne, láska tvoří s podtitulem Hledání cest k proměně společnosti. V minulosti pak kniha rozhovorů s Danielou Brůhovou Nežít jen pro sebe, anebo povídkové knihy Lydiiny dveře a Bílý den.

PROČ JSME JI POZVALI

Je málo osobností, které prošly politickým prostředím a zůstaly nepošpiněné. Táňa patří mezi ně. Je nositelkou ideí, které jsou řešením aktuální společenské, hospodářské a politické krize. Líbí se nám, že dokáže ze své původní profese – umělkyně – čerpat sílu jak pro sociální entuziasmus, tak pro kreativní řešení problémů. Dlouhá léta se věnuje studiu sociální trojčlennosti, na které také postavila Klíčové hnutí. Její názory jsou v poslední době stále více vyhledávány a lidé je začínají vnímat ne jako alternativu, ale jako reálné řešení společenských problémů. Proto chceme, aby byla součástí panelové diskuse.