« Zpět na přehled řečníků

Chceme vám představit lidi, plné zkušeností a schopné vás inspirovat. Vybrali jsme profesionály s bohatými zkušenostmi z praxe a ne méně zkušené odborníky na daná témata do panelových diskusí. To, o čem možná sníte, je nejenom možné ale řada lidí už to ve svých firmách zažívá.

Martin Láník

Zdravice

Rozhovor

Martin Láník - Láník a partneři, advokátní kancelář

Právník působící v advokátní kanceláři Láník a partneři již od roku 1999. V druhé polovině 90. let minulého století působil v představenstvech a dozorčích radách významných českých finančních, průmyslových a obchodních společností. Svého času byl členem představenstva ČP Invest a.s., Investiční společnosti České pojišťovny, členem představenstva obchodního domu KOTVA a.s. nebo Unie investičních společností ČR (dneska AKAT ČR). Statutárním orgánem byl např. v tehdejším Chemopetrolu a.s. Martin Láník je všestranný právník s přesahem do všech oborů práva. Zejména se zabývá občanským právem s důrazem na otázky ochrany osobnosti, ochrany osobních údajů a autorských práv. V oblasti obchodního práva se věnuje zejména obchodním závazkovým vztahům a poradenstvím v oblasti korporátního práva.

PROČ JSME HO POZVALI

Pana Martina Láníka jsme pozvali jako pravníka, který se nespokojí jen s právní literou a paragrafy, ale hledá smysl ukrytý v právním problému a tento problém se snaží řešit v duchu naplnění pozitivního smyslu. Svou pozornost věnuje uvědomění si dopadu právních kroků na i na rovinu mezilidských vztahů. Sociální aspekt právních úkonů je pro něj tedy měřítkem jejich smysluplnosti. Tématem Marina Láníka na konferenci bude "svobodná firma a střety zájmů. Obzvláště se těšíme na jeho schopnost v  rámci podnikové praxe spojit ideální s právně možným.