« Zpět na přehled řečníků

Chceme vám představit lidi, plné zkušeností a schopné vás inspirovat. Vybrali jsme profesionály s bohatými zkušenostmi z praxe a ne méně zkušené odborníky na daná témata do panelových diskusí. To, o čem možná sníte, je nejenom možné ale řada lidí už to ve svých firmách zažívá.

Ilona Švihlíková

Zdravice

Rozhovor

Ilona Švihlíková - Alternativa Zdola

Česká ekonomka, docentka a vysokoškolská pedagožka. Jako ekonomka kritizuje globalizaci světové ekonomiky, mezinárodní měnový fond či dosavadní českou politickou situaci. Působí na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze jako vedoucí Katedry politologie a společenských věd. Mezi její témata patří mezinárodní ekonomické vztahy, různé aspekty globalizace a obecné souvislosti mezi ekonomikou a politikou, zvláště daňová problematika. Jako koordinátorka občanské iniciativy Alternativa Zdola se snaží podporovat komunitní hnutí v ČR. Je mluvčím Spojenectví práce a solidarity (SPaS), zaměřené na hledání cesty z hospodářského a sociálního rozvratu k společnosti založené na solidaritě a odpovědnosti. Publikuje v Britských listech či v Deníku Referendum.  Je autorkou knihy Globalizace a krize.

PROČ JSME JI POZVALI

Rozhodli jsme se konferenci zaměřit více do oblasti ekonomiky a podnikání. Právem jsme hledali vysokoškolsky fundovaného člověka a zároveň s dostatečně komplexní osobností, aby měl silný přesah do sociální oblasti. Přitom ale dokázal být v diskusi silným partnerem pro naše řečníky – podnikatele. Vidíme ekonomiku či podnikatelskou sféru jako jednu oblast lidské činnosti, která by neměla nadřazovat své zájmy na lidská práva, nad kulturu, školství a jiné svobodné oblasti. Ilona Švihlíková má v tomto směru velmi bystrý a kritický úsudek.