« Zpět na přehled řečníků

Chceme vám představit lidi, plné zkušeností a schopné vás inspirovat. Vybrali jsme profesionály s bohatými zkušenostmi z praxe a ne méně zkušené odborníky na daná témata do panelových diskusí. To, o čem možná sníte, je nejenom možné ale řada lidí už to ve svých firmách zažívá.

Gaudenz Assenza

Zdravice

Rozhovor

Gaudenz Assenza - University for the Future Initiative

Vysokoškolský pedagog v oborech společenských věd na českých i mezinárodních univerzitách, jako např. King’s College London, Friedrich-Schiller-Universität Jena, Instituto de Empresa Madrid, Valdosta State University. Magisterský titul získal na Harvard University, doktorát absolvoval na University of Oxford a docenturu na VŠE Praha. Má přes 15 let mezinárodních pracovních zkušeností ve vědeckém výzkumu, vzdělávání a řízení projektů. Od roku 1999 realizoval sedm projektových grantů Evropské unie, norské Rady pro výzkum či UN Foundation. V letech 1994 až 2002 působil jako výzkumný pracovník a projektový manažer ve Fridtjof Nansen Institute (Norsko). Další pracovní zkušenosti má např. z působení ve společnosti Philips v Německu a Indii nebo ve World Bank Group v USA. V oblasti vzdělávání se snaží o implementování holistického přístupu, o propojení teorie s praxí a sloučení vědeckých disciplín jako jsou filosofie, sociologie, politologie, psychologie, biologie a další obory přírodních, sociálních a humanitních věd. Jeho cílem je přeorientovat chápání „úspěchu“ z povrchního zaměření na peníze a status na hlubší cíle spojené se seberozvojem, celostním myšlením a na hodnotné přispívání rozvoji společnosti a planety. Spolu s mezinárodním týmem pracuje na rozvoji a realizaci nových organizací orientovaných na ekologickou udržitelnost, rozvoj etických a sociálních hodnot a rozvoj vyššího lidského potenciálu. V současné době vede iniciativu University for the Future Initiative.

PROČ JSME HO POZVALI
Přehled o evropském vysokém školství, znalost českého prostředí a zároveň schopnost realizovat své projekty a dotáhnout je do konce. To jsou důvody, proč jsme si pozvali Gaudenze Assenzu. Tak jako považujeme Tomáše Hajzlera za vizionáře v oblasti podnikání, tak je Gaudenz Assenza vizionář univerzitního vzdělávání. Oba dva jsou zároveň praktici a dokážou svoje vize zdárně realizovat. Jak vypadá kultura a vzdělávání budoucnosti či školení zaměstnanců v 21. století? To jsou otázky, které si musíme klást, abychom se posunuli dál. Gaudenz Assenza je v této oblasti jako doma a nabízí velmi zajímavá řešení.

Vysokoškolský pedagog v oborech společenských věd na českých i mezinárodních univerzitách, jako např. King’s College London, Friedrich-Schiller-Universität Jena, Instituto de Empresa Madrid, Valdosta State University. Magisterský titul získal na Harvard University, doktorát absolvoval na University of Oxford a docenturu na VŠE Praha. Má přes 15 let mezinárodních pracovních zkušeností ve vědeckém výzkumu, vzdělávání a řízení projektů. Od roku 1999 realizoval sedm projektových grantů Evropské unie, norské Rady pro výzkum či UN Foundation. V letech 1994 až 2002 působil jako výzkumný pracovník a projektový manažer ve Fridtjof Nansen Institute (Norsko). Další pracovní zkušenosti má např. z působení ve společnosti Philips v Německu a Indii nebo ve World Bank Group v USA. V oblasti vzdělávání se snaží o implementování holistického přístupu, o propojení teorie s praxí a sloučení vědeckých disciplín jako jsou filosofie, sociologie, politologie, psychologie, biologie a další obory přírodních, sociálních a humanitních věd. Jeho cílem je přeorientovat chápání „úspěchu“ z povrchního zaměření na peníze a status na hlubší cíle spojené se seberozvojem, celostním myšlením a na hodnotné přispívání rozvoji společnosti a planety. Spolu s mezinárodním týmem pracuje na rozvoji a realizaci nových organizací orientovaných na ekologickou udržitelnost, rozvoj etických a sociálních hodnot a rozvoj vyššího lidského potenciálu. V současné době vede iniciativu University for the Future Initiative.