« Zpět na přehled řečníků

Chceme vám představit lidi, plné zkušeností a schopné vás inspirovat. Vybrali jsme profesionály s bohatými zkušenostmi z praxe a ne méně zkušené odborníky na daná témata do panelových diskusí. To, o čem možná sníte, je nejenom možné ale řada lidí už to ve svých firmách zažívá.

Gabriel Lachmann

Gabriel Lachmann - Utopia o.z.

V roce 1999 spoluzakládal a působil jako výkonný ředitel softwarové společnosti Elline s.r.o., která se věnovala dodávkám internetových portálů, bankovních či burzovních systémů. O čtyři roky později koordinoval fúzi společnosti Elline a Euromove, ze které vzešla společnost EEA s.r.o., ve které od roku 2003 do roku 2013 působil jako obchodní ředitel. Jako spoluzakladatel občanského sdružení Utopia stál u zrodu organizace, která se snaží přinášet systémové alternativy. Je členem Společnosti pre otvorené informačné technológie, která má za cíl propagaci používání otevřených technologií a zasahuje do tvorby slovenské legislativy v oblasti informčních technologií. Ve svých přednáškách se zaměřuje na možnosti otevřené veřejné správy prostřednictvím zveřejňování informací, transparentnosti veřejné správy pro občany, propagaci zaměstnaneckých forem vlastnictví podniků - družstev - a zavádění participativní demokracie na úrovni městské samosrpávy.

PROČ JSME HO POZVALI

V dnešním atomizovaném světe se majitelé i zaměstnanci firem identifikují v přesně vymezených rolích (zaměstnanci, rodiče, občané, voliči atd.) bez možnosti najít rozumný a všeobecně akceptovatelný průnik mezi oddělenými sférami společnosti. Gabriel Lachmann se věnuje možnostem organizování občanské participace ve strukturách, které otevrírají prostor pro transparentní zapojení se jednotlivců do ovliňování širších kontextů formujících občanské, právní a ekonomické prostředí ve společnosti. V panelové diskusi se od Gabriela Lachmanna dozvíme víc o možnostech participativní demokracie ve formování právního prostředí ve firmách, městských samosprávách i v legislativním procesu státu.