« Zpět na přehled řečníků

Chceme vám představit lidi, plné zkušeností a schopné vás inspirovat. Vybrali jsme profesionály s bohatými zkušenostmi z praxe a ne méně zkušené odborníky na daná témata do panelových diskusí. To, o čem možná sníte, je nejenom možné ale řada lidí už to ve svých firmách zažívá.

Daniel Bezányi

Rozhovor

Daniel Bezányi - Akademie sociálního umění TABOR

Podniká od počátku 90. let a postupně působil na různých manažerských pozicích v komerční oblasti. Od roku 2000 se pohyboval ve společnostech skupiny Magic Seven nabízejících služby v oblasti reklamy, marketingu a vývoje software (iMagic). Zde byl zodpovědný za ekonomickou stabilitu společností, řízení obchodních vztahů se zákazníky, řízení klíčových projektů a vzdělávání zaměstnanců v oblasti projektového managementu a dopadu jejich působení v rámci realizace projektů na ekonomickou situaci podniku. Ve veškerých zmiňovaných oblastech působil jako inovátor, který dokázal tyto inovace nejen navrhovat, ale společně s týmem spolupracovníků i zavádět. Po asi deseti letech v tomto oboru inicioval vznik sdružení podnikatelů Ready2Business a společnosti Ready2Experience. Díky manažerské práci se postupně dostal k makroekonomickým, politickým a kulturním otázkám, které ho postupně vedly k filosofickým a obecně lidským tématům. Od roku 2009 je současně manažerem i lektorem Akademie sociálního umění TABOR, která usiluje o rozvíjení individuálního myšlení a tvůrčího potenciálu v člověku s akcentem na etický aspekt. Od roku 2006 je členem nadační rady Nadace Tábor, která podporuje obecně prospěšné a vzdělávací projekty v oblasti léčebné pedagogiky. Zároveň studuje obor Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii na Pražské vysoké škole psychosociálních studií. Jako lektor vedl kurzy Etická ekonomika a Politika, ekonomika a kultura v rámci The School for Transformative Leadership na Univerzitě Palackého v Olomouci.

PROČ JSME HO POZVALI

Daniel se jako podnikatel a inovátor bravurně pohybuje v byznysu a zároveň v neziskové sféře. Důvěrně zná řízení podniků zevnitř z denního provozu. Jeho názory a postřehy ale svědčí o hlubším vhledu a hledání nových cest postavených na zdravých procesech, které jsou přítomné v obou sférách komerčního i neziskového sektoru. Dneska začínáme být všichni unaveni ze dravého a bezhlavého přístupu, který se často zaměřuje na detail bez ohledu na celek. U Dana je ale pozoruhodná jeho filosofie a hodnoty, z nichž vždycky vychází a nachází řešení „na míru“. Jeho praktické zkušenosti posílené lektorskou činností budou v panelové diskusi jistě inspirací.