« Zpět na přehled řečníků

Chceme vám představit lidi, plné zkušeností a schopné vás inspirovat. Vybrali jsme profesionály s bohatými zkušenostmi z praxe a ne méně zkušené odborníky na daná témata do panelových diskusí. To, o čem možná sníte, je nejenom možné ale řada lidí už to ve svých firmách zažívá.

Anežka Janátová

Zdravice

Rozhovor

Anežka Janátová - Akademie sociálního umění Tabor

Psycholožka s praxí několika desítek let. Věnuje se pedagogické a psychoterapeutické činnosti, přednáškám a vedení mezinárodních sympozií. Je autorkou řady divadelních her, textů k písním, překladatelkou a všestrannou osobností v uměleckém slova smyslu. Působila dlouhou dobu ve výzkumu, v pedagogicko-psychologické poradně, šest let jako psycholožka v Jedličkově ústavu a poté rok a půl jako jeho ředitelka. Má za sebou dlouhodobé zahraniční praxe a je činná v řadě Evropských organizací pro výchovu a vzdělávání: Council for Curative Education and Social Therapy v Dornachu, Curative Education and Social Therapy in Europe – Network a European Co-operation in Anthroposofical Curative Education and Social Therapy. V roce 1992 založila „Spolek pro léčebnou pedagogiku, sociální a uměleckou terapii v ČR“, v němž se dneska sdružuje osm chráněných dílen, které pracují na nových principech spolupráce ve svobodném podniku za spoluúčasti tzv. postižených lidí. Vytvořila koncepci Ateliéru léčebné pedagogiky a sociální terapie při Institutu pedagogiky volného času, který vedla do roku 1997. Poté založila Akademii sociálního umění Tabor, jejíž je dodnes reprezentantkou. Iniciovala vznik Nadace Tabor a založila Sociálně terapeutické centrum Tabor v Nové Vsi nad Popelkou, jehož součástí je i biodynamické zemědělství. Je konzultantkou chráněných dílen a spolupracuje s waldorfskými školami v ČR. Také je předsedkyní Anthroposofické společnosti v České republice. Věnuje se zejména biografické práci, neboť životní příběhy lidí se denně setkávají na pracovišti i ve společnosti. V Akademii TABOR vyučuje řadu předmětů, z nichž hlavní je Člověk jako tvůrce vlastního osudu.

PROČ JSME JI POZVALI

Kdo poznal Anežku, mohl vidět ženu se svéráznou filosofií, kterou dokáže realizovat. Její pedagogická činnost je novou iniciativou v dnešním školství. Díky její psychoterapeutické a poradenské činnosti nachází řešení osobních, společenských či firemních problémů. Protože při proměně firmy je práce psychologa jednou z nejpodstatnějších rolí, vybrali jsme si zkušenou ženu, která je schopna ideje uskutečňovat.