Partnerství

I při práci na této konferenci si všímáme trojčlennosti, která se projevuje jak mezi námi v tvůrčím týmu, tak ve vztahu k účastníkům a společnosti. Odvedeme kus práce, ale bez pomoci řady z Vás by to nestačilo. Tak jako v lidském organismu je důležitá každá buňka, tak jsou důležití partneři naší konference:

 • Chci se zapojit

  Hledáme lidi, kteří jsou stejně naladěni. Pokud je Vám naše vize blízka, můžete se zapojit do naší pracovní skupiny a mezi dobrovolníky organizace konference. Každá pomocná ruka a kvalitní práce se počítá.

  CHCI POMOCT
 • Chci přispět

  Jestli si myslíte, že naše cíle jsou podobné těm Vašim, uvítáme Vás jako partnery. Ať už jde o konzultaci, materiální podporu či finanční příspěvek.

  CHCI DAROVAT
 • Chci o vás napsat

  Děláme věci podle svého přesvědčení. Ne to, co je tendenční a módní. Vytváříme svět podle toho, co nám je blízké. Proto je pro nás důležitá reklama od člověka k člověku. Oceníme, když napíšete článek, sdílíte nás na soc. sítích, natočíte o nás video či nás doporučíte svým blízkým.

  CHCI NAPSAT

Partneři konference

SVOBODA NAŽIVO

Dva ročníky konferencí Svoboda naživo 2011 a 2012. Celkem přes 30 přednášek od lidí, kteří vědí, co a proč dělají. Navíc to dělají rádi. Konference o tom, jak lze svobodu naplno realizovat i v zaměstnání. Tomáš Hajzler kolem sebe soustředil tým nadšenců, kteří v Česku poprvé dokázali na jednom místě shromáždit lidi, jež ve svých podnicích našli způsob, jak svobodu aplikovat. První ročník o svobodě v práce, druhý ročník o práci, škole a společnosti.

Na čem se podílí: Řada členů tvůrčího týmu Svobody naživo se nebála s námi sdílet své zkušenosti, know-how a podali nám pomocnou ruku.

www.svobodanazivo.cz

Akademie sociálního umění TABOR

Akademie je zaměřena na léčebnou pedagogiku a sociálně uměleckou terapii (dramaterapie, muzikoterapie či arteterapie). Důraz na vlastní prožitek a sebepoznání je kladen na první místo. Studium je díky tomu živé a studenti jsou motivovováni jasnými cíli. Sociální umění pak nabízí širokou paletu aplikování v praxi: od sociálního pracovníka přes psychoterapeuta až k běžnému zaměstnanci, který jednoduše "umí" žít sám se sebou a svým okolím a dokáže vždy důstojně a pružně reagovat na problémy všedního i profesního života

Na čem se podílí: Akademie naší konferenci poskytnula oficiální záštitu. Cíle Akademeie a konference jsou vzájemně blízké a korespondují spolu. Zároveň celá škola již leta funguje na bázi sociální trojčlennosti.

www.akademietabor.cz

Free Apples

Sdružení, které spojuje kreativce a kreativní týmy s širší společností

Na čem se podílí: Technické zajištění prostorů dne D - silné zázemí pro hladký a profesionální zázemí celého dne.

www.freeapples.cz

Peoplecomm

Peoplecomm hrál významnou roli při vzniku konferencí Svoboda NaŽivo. Nakladatelství, v němž vychází knihy na téma svobody v práci, neustále inspirují další a další lidi.

Na čem se podílí: Tomáš Hajzler byl v pozdějších fázích realizace konference přitom a svými postřehy a dojmy nám pomáhal formovat naše cíle a formulace.

www.peoplecomm.cz/peoplecomm

Srdcerváči

Projekt Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Lidi, kteří darují. Lidi, kteří si koupí unikátní věc od oblíbené osobnosti, anebo jedinečný zážitek a zároveň tak přispějou do fondu.

Na čem se podílí: Sociální podnikání a chráněné dílny, anebo jenom sociální ohleduplnost a společenská zodpovědnost. I to jsou aspekty SVOBODNÉ FIRMY. Podívejte se na krásný projekt našich přátel z "Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením."

www.srdcervaci.cz

flow-r

Jsou firmy, které hodnoty a svobodu hledají. Pak existují firmy, které jsou na svobodě a odpovědnosti založené. Flow-r patří k těm druhým. Jejich posláním je hledat dobré lidi pro ta správná místa.

Na čem se podílí: Tým flow-r štědře podpořil realizaci konference. Tak jako umí dostat pracovní pozici k těm správným lidem, tak pečují o pozvánku na naši konferenci.

www.flow-r.cz/

Karel Janeček

Karel Janeček je známý český matematik a vizionář. V posledních letech je stále více a více slyšet o jeho vizích, snahách a projektech, jak změnit české společenské prostředí tak, aby fungovalo bez korupce, s jasnými cíli a příznivěji k lidem.

Na čem se podílí: Karel Janeček svým darem podpořil realizaci konference na straně produkce dne D a mediálních služeb. Konferenci organizuje tým nadšenců pro nekomerční účely a jsme vděční za tyto dary, díky kterým se můžeme naplno věnovat práci na konferenci.

www.kareljanecek.com

Anthroposofická společnost v České republice

Sdružení lidí, které spojuje ideál lidské moudrosti, totiž vědomí toho, že člověk je schopný poznávat vyšší skutečnosti.

Na čem se podílí: Zázemí pracovní skupiny, která byla jádrem tvůrčího týmu konference. Podobně jako Akademie sociálního umění se stala patronem konference a zaštítila pracovní skupinu.

www.anthroposof.cz

Odyssey Network

Již přes 10 let působí tým Odyssey v Česku a ukazuje, jak lze realizovat rozvoj a vzdělávání prostřednictvím prožitku. Přeci jenom jsme na začátku 21. století a je třeba hledat nové cesty, jak získat výkonný tým, zlepšovat vnitřní komunikaci, motivovat zaměstnance a rozšiřovat obzory za hranice svého obzoru.

Na čem se podílí: Průnik našich cílů je jasný. Odyssey Network nám pomáhá směrem k médiím. Přeci jenom naše téma žije teď před konferencí a bude žít i po konferenci. Chceme, aby se dostalo k co nejširšímu okruhu lidí. Máme téma, po kterém je hlad.

www.odyssey-network.cz/

Sociální trojčlennost

Pracovní skupina v Praze pro sociální trojčlennost. Studijní skupina, která se pravidelně schází a pracuje s texty na téma sociální trojčlennosti, nad otázkami současných společenských problémů.

Na čem se podílí: Jedním z výstupů za poslední roky je právě realizovaná konference

www.trojclennost.cz/

Tescoma

Tescoma je ryze česká firma, která patří mezi špičku ve svém oboru. Originální průkopníci, kteří se neřídí učebnicovými návody, jak v managementu, tak marketingu. Razí si vlastní cestu a jde jim to.

Na čem se podílí: Nejen, že konferenci organizuje parta nadšenců, ale i řečníci jdou do konference proto, že jim je naše téma blízké a chtějí inspirovat ke změně firemní kultury. Tým Tescomy připravil pro naše řečníky štědré balíčky.

www.tescoma.cz/

Freshbedýnky

Už více jak 4 roky poskytují Freshbedýnky profesionální zásobování toho nejlepšího ovoce a zeleniny v bio kvalitě v Praze a okolí.

Na čem se podílí: Pro naše řečníky a hostesky připraví v den D to nejlepší ovoce pod pražským sluncem. Pro účastníky budou připravena čerstvá manga (hit sezóny) a banány či něco jiného šťavnatého? Nechte se překvapit!

www.freshbedynky.cz

Country Life

Country Life již před více než 20 lety přinesl jako první biopotraviny na český trh. Od té doby se svému oboru věnuje komplexně: prodejny i restaurace, zdravý životní styl, vlastní ekofarma v Nenačovicích u Berouna.

Na čem se podílí: Hlavní přednášející konference Wolfgang Gutberlet se biopotravinám věnuje natolik, že v rámci jeho supermarketů představují tyto produkty více než 25% celkového obratu. Country Life je jednička na českém trhu. Pro naše řečníky, hostesky i realizační tým připraví to nejlepší pečivo i nápoje na celý den.

www.countrylife.cz

Kupecký dům

Výborná italská vína a prvotřídní olivové oleje, za kterými stojí družstvo - společenství spolu pracujících vinařů. Cantina Tollo již od roku 1960. Kupecký dům dováží tyto produkty z pozoruhodného sociálního podnikání.

Na čem se podílí: Pro naše hlavní přednášející připraví Kupecký dům balíček toho nejlepšího a do zázemí realizačního a dobrovolnického týmu dodá dostatek moravských moštů.

www.kupeckydum.cz/

Camphill České Kopisty

Camphill České Kopisty a jejich Svobodný statek. Český Camphiil je u nás jediný zástupce celosvětově rozšířených komunit spojující zemědělství, chráněné bydlení a sociální terapii. Na Svobodném statku se věnuji hlavně biodynamickému zemědělství.

Na čem se podílí: Na konferenci obohatí zázemí našich řečníků o chleby ze své pekárny a letošní marmelády. V Camphill už od začátku svého působení působí v duchu naší filosofie.

www.camphill.cz/

AL PIANO

V krejčovském atelieru si můžete vybrat z těch nejlepších italských látek, zvolit si detaily dle přání a nechat si ušít oblek, košili, kostýmek či halenku na míru.

Na čem se podílí: Část našeho týmu bude v den D připravena a ošacena do italských košil "na míru." Doufáme, že pro vás bude celý den šitý na míru!

www.alpiano.cz

Vibes

Vibes – More Than Just Music. To je nahrávací studio, kde se spojuje živá hudba s uměním 21. století. Elektronická hudba, která využívá toho nejlepšího: lidský hlas, instrumentální nadání a cit pro umění.

Na čem se podílí: Ve studiu VIBES vznikl spot pro Radio 1 na naši konferenci a v kooprodukci zde vznikaly také naše video zdravice a rozhovory s řečníky.

www.vibes.cz/

AMWA organic

První český specializovaný výrobce a dodavatel biotextilu. Vědomí zhoršujících se podmínek a rozsáhlých dopadů konvenční textilní výroby na zdraví lidí i na stav planety vedlo zakladatele AMWA k obchodu s eticky a ekologicky vyráběným textilem.

Na čem se podílí: Příklady táhnou a českých výrobců biotextilu je na trhu stále málo. Zatímco boom podobný biopotravinám v uplynulých 5 letech je u odvětví bio textilu ještě před námi, tak v AMWA jsou věrni svému přesvědčení a hodnotám, na nichž budují firmu. V tom mají naše sympatie. AMWA připravila pro naše řečníky balíčky toho nejlepšího ze svého sortimentu.

www.amwa.cz/

GREENWAVE

Greenwave je „obchod plný vůni.“ Už přes pět let můžete najít jejich butique v centru Prahy s řadou produktů kvalitní bio kosmetiky, aromaterapie a ekodrogerie. Greenwave se zrodil ze zájmu o zdravý životní styl a zodpovědnost za přírodu. Nákupem podporujete firmy, jejichž výroba zatěžuje přírodu co nejméně a jejichž výrobky nebyly testovány na zvířatech. V rámci podpory „fair trade“ spolupracují s firmami, u kterých najdete produkty se surovinami pocházející plně nebo částečně z fair trade produkce.

Na čem se podílí: Tým Greenwave připravil pro naše hlavní přednášející exkluzivní balíčky toho nejlepšího z bio kosmetiky a aromaterapie.

www.greenwave.cz

SPŘÁTELENÉ PROJEKTY

Lehká hlava

Vegetariánská restaurace nedaleko Karlova mostu. Špička mezi pražskými vegetariánskými restauracemi.

Co nás spojuje: Oblíbené místo členů našeho tvůrčího týmu. Náš PR manažer na jejich stoleček K3(K) nedá dopustit!

www.lehkahlava.cz

Hnutí zaHRádkářů

Hnutí zaHRádkářů je komunita a prostor pro sdílení zkušeností a inspirace určený všem, pro něž jsou lidé v organizacích víc než jen zdroj.

Co nás spojuje: Snažíme se dělat věci profesionálně, ale tak, aby nás bavili a neustále nám dávaly smysl.

www.hnuti-zahradkaru.cz/

HUB Praha

Líheň a zázemí řady nadějných podnikatelů. Útočiště pro sociální podnikání. Místo, kde se můžete setkávat, pracovat, najít reprezentativní prostor hned teď.

Co nás spojuje: Věnujeme se dlouhodobě vzdělávání: pořádání seminářů a workshopů. Vážíme si každého prostoru, které dokáže být tak klidné, příjemné a zároveň vysoce poskytnout profesionální zázemí. Lidé z HUBu nám zároveň pomáhají, aby se pozvánka na konferenci dostala do těch správných rukou.

www.prague.the-hub.net/

Hearth.net

Hearth.net je nová sociální síť, kde lidé nabízí, co umí a zároveň získávají to, co potřebují. Najdete tu dary na tisíc způsobů - od lekcí španělštiny, snowboardingu, trénink paměti přes rady se zavařováním, nabídku jablek ze zahrádky až po pomoc s vlastním projektem.

Co nás spojuje: Etika, spolupráce, tvořivost, zodpovědnost. To jsou jen některé hodnoty, na kterých stojí Hearth.net. Hearth.net podněcuje v lidech odhodlání věnovat se tomu, co je naplňuje a být v tom lepší a lepší. Kreativita a iniciativa, která v rámci aktivit v Hearth.net vzniká, se dá snadno přenést i do firemního prostředí. Fungovat v Hearth.net je prostě nakažlivé. Musí se to vyzkoušet.

www.hearth.net/

Mediální centrum

I média mají svou pravou tvář a o tu pečují v Mediálním centru. Mediální gramotnost, rozvíjení talentu a kreativity v psaní, novinářské a spisovatelské činnosti. Hledání mezikulturních mostů a dialogů.

Co nás spojuje: Konferenci jsme se rozhodli nedělat přes velké mediální kampaně a šli jsme cestou od "člověka k člověku". V Mediálním centru udělali rozhovor s jedním z organizátorů naší konference.

www.medialnicentrum.cz

Viva Ostrava

Viva Ostrava je sdílená kancelář, která nabízí prostor pro svobodu v práci, podnikání, vzdělávání, kulturní akce, workshopy a semináře. Inspirativní prostředí pro setkávání zajímavých lidí, začínajících podnikatelů, neziskovek a freelancerů. Tvoříme tým společně s kavárnou a pražírnou Laura Coffee a dětským klubem KUKY.

Co nás spojuje: Sdílíme podobné cíle. Víme, že lze podnikat jinak a zkoušíme, co to jde. Kamarádi ve Viva Ostrava navíc vytvořili prostor pro další nadšence, kteří mohou realizovat své projekty. Ve Viva Ostrava nám pomáhají dostat pozvánku na konferenci do těch správných rukou.

www.vivaostrava.cz/

Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením

Jediný nadační fond, který se zabývá zaměstnáním tak zvaně postižených lidí.

Co nás spojuje: Také hladáme skrytý potenciál lidí. Víme, že svobodná firma je založena na zodpovědnosti a respektu. Být sociální uvnitř firmy, ale též vůči společnosti. NFOZP zaplňuje bílé místo našeho trhu i společnosti.

www.nfozp.cz/

P3 - People, Planet, Profit - České sociální podnikání

Tým P3 prosazuje inovativní projekty zaměřené na sociální a společensky prospěšné podnikání. Ucelené informace, pomoc při realizaci a odborné poradenství. To vše pod jednou střechou: České sociální podnikání.

Co nás spojuje: Proč máme pocit, že dnešní ekonomika a podnikání jsou tak nesociální a často jdoucí proti smyslu člověka? Některé firmy mohou měnit kulturu vztahů a pravidel. Jiné firmy mění od základů způsob svého podnikání. Podívejte se na P3 - People, Planet, Profit - průkopníky Českého sociálního podnikání!

www.ceske-socialni-podnikani.cz/

Pro regiony

Jeden z projektů určený pro lokální oživení podnikatelské sítě, která "vytváří efektivní prostředí k realizaci nových projektů."

Co nás spojuje: To, že považujeme svobodu jako hodnotu, kterou naplňujeme především svou vlastní odpovědností. Začneme-li sami u sebe, tak je jenom přirozené, že postupně hledáme partnery ve své nejbližším okolí a ve svém oboru - propojujeme (nejen) podnikatelské kruhy.

www.proregiony.cz

Asociace společenské odpovědnosti

V Asociaci se zabývají tím, jak propojit odpovědné firmy, veřejnou správu, neziskový sektor, sociální podniky, školy i jednotlivce, neboť "odpovědnost" nespočívá jen na každém z nás, ale na vzájemné kooperaci, ke které jsme ochotni.

Co nás spojuje: SVOBODNÁ FIRMA bere ohledy nejenom na sebe a své zaměstnance, ale také na společenské a životní prostředí, ve kterém působí.

www.spolecenskaodpovednostfirem.cz/

Felicius

Už přes 7 let se parta lidí ve společnosti Felicius věnuje tomu, jak inspirovat na poli osobního rozvoje, zdravého životního stylu a ekologie. Jejich semináře, marketingové služby a jiné aktivity v oblasti vzdělávání jste už určitě potkali!

Co nás spojuje: Kdo by neznal festival Evolution nebo Dana Millmana a jeho pražské návštěvy. Díky lidem ze společnosti Felicius si dopřáváme řadu podnětů a inspirace.

www.felicius.cz/

University for the Future

Iniciativa, která vzniká kolem Gaudenze Assenzy, se snaží vybudovat univerzitu, která bude odpovídat nárokům 21. století. Aktuálně intenzivně pracuje na vybudování studentského kampusu v Českém Krumlově.

Co nás spojuje: Gaudenze Assenzu dobře známe a víme, jak veliký potenciál je v jeho vizích, které dokáže úspěšně realizovat a aplikovat. Víme, že svobodné firmy se neobejdou bez kvalifikovaných lidí. Víme, že vzdělávání zásadně ovlivňuje budoucí život studentů a přejeme si, aby těch několik let studia bylo maximálně plodných.

www.u4future.net/

Business Leaders Forum

V CSR pracují na společenské odpovědnosti firem prostřednictvím sdružování členských firem s dobrovolným závazkem k vyvážené činnosti ve třech rovinách: v ekonomické činnosti, sociálním rozvoji a ochraně životního prostředí.

Co nás spojuje: Cest, jak firmu vést směrem ke svobodě, je celá řada. BLF mají naše sympatie a zároveň dokážou doručit pozvánku na konferenci do těch správných rukou.

www.csr-online.cz/

Česká konference

Dvakrát do roka se sejdou osobnosti hledající nová východiska pro vývoj české společnosti.

Co nás spojuje: Jasná vize je to základní, z čeho svobodná firma vyrůstá. To, aby naše vize byla srozumitelná, abychom ji dokázali sdílet s kolegy, aby reagovala na aktuální otázky doby, to chce čas a trpělivou práci. Kolegové z České konference dělají pravidelná setkání, kde lze najít mnoho inspirace k vlastní práci.

www.ceska-konference.cz/

Kulturní noviny

Zajímavý družstevní projekt na poli českých médií - Kulturní noviny. Už jste je četli? První roky vycházely tištěné a teď působí jako volně dostupný internetový týdeník.

Co nás spojuje: Nejen z inzertních ploch jsou živy časopisy a noviny. Téma, které nese naše konference je zajímavé i pro Kulturní noviny.

www.kulturni-noviny.cz

SLOBODA NAŽIVO

Sloboda NaŽivo je svým způsobem 3. ročník konferencí Svoboda NaŽivo, které v Praze organizoval tým lidí kolem Tomáše Hajzlera. Letos se tedy myšlenky svobody v práci přesouvají do Bratislavy.

Co nás spojuje: "Konference pro 3. tisíciletí" se letos zaměřila na "svobodnou firmu," čímž jsme našli společnou řeč se všemi lidmi, kteří se už leta zabývají tím, jak firmu, byznys, ekonomickou oblast učinit "svobodnější" pro práci člověka a týmů.

www.slobodanazivo.sk/

Společnosti budoucnosti

Nadační fond Lepší vyhlídky pořádá v roce 2013 první konferenci, kde se snaží přinést inspiraci a propojení světa byznysu s "lidskou společností."

Co nás spojuje: "Konference pro 3. tisíciletí" v roce 2013 pod názvem Svobodná firma má jednoduše ke konferenci "Společnost budoucnosti" velice blízko.

www.spolecnost-budoucnosti.cz/

ALTERNATIVA ZDOLA

Občanská iniciativa, která se snaží podporovat českou společnosti formou komunitních hnutí v České republice.

Co nás spojuje: Jednou z mluvčích Alternativy Zdola je Ilona Švihlíková, která na naší konferenci vystoupí v jedné z panelových diskusí. Zároveň jsme si vědomi, že efektivní změny přicházejí právě "zdola".

www.alternativazdola.cz

Divadlo Kampa

Divadlo Kampa je střediskem řady lektorů a umělců. Vytvářejí zázemí pro kulturní i vzdělávací projekty, které jsou skutečným pokrmem pro duši a velikou nadějí pro budoucí společenský vývoj.

Co nás spojuje: Divadlo Kampa je domovským stánkem Jaroslava Duška, moderátora naší konference. Na Kampě je pozvánka na konferenci na tom správném místě a pomáhají ji dostat do rukou těm správným lidem.

www.divadlokampa.cz/

Iniciativa za základní příjem

Iniciativa Evropských občanů za nepodmíněný základní příjem, která si dává za cíl do ledna 2014 získat dle pravidel Evropské unii takovou podporu, aby projekt základního příjmu mohl putovat do evropské komise a mohl být důkladně rozpracován pro účely jednotlivých členských článků.

Co nás spojuje: Pro nás je základní příjem součástí daleko širší problematiky. Sympatická je nám zejména myšlenka, že člověk by měl být ohodnocený za to, jakým způsobem se např. podílí na zisku a tvorbě hodnot, ale nikoli za svou práci a za svůj čas.

www.basicincome2013.eu/ubi/cs/